تبلیغات
+فوتبال - در ستایش کریس رونالدو/ میگ میگ در حالت ON!

+فوتبال

درباره وبلاگ


من طرفدار کریس رونالدو ام.ولی سعی کردم توی این وبلاگ خیلی یک طرفه مطلب ننویسم.امیدوارم از وبم خوشتون بیاد .دوباره سر بزن دوست من!

نویسندگان

نظر سنجی

کدام یک شایسته ی توپ طلاست؟آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

در ستایش کریس رونالدو/ میگ میگ در حالت ON!

دستش همیشه بالاست. متمایل به یكی از گوش‌ها و آماده استارت. مثل بمبی كه در آستانه جدا شدن از بال هواپیماست. او همه قدرت‌های فرازمینی را در دوقلوهای پشت پا و چهار سر ران ذخیره كرده تا در فضای خالی زمین حریف، تاخت بزند. در این لحظه، احتمالا گلی رقم خواهد خورد، چون كریس رونالدو روی حالت On قرار گرفته است!

*وقتی كاشته عجیب‌اش كه مثل سرویس‌های پرشی در نقطه خاصی فرود می‌آید به تیر دروازه پیتر چك برخورد كرد، از هر دست، دو انگشت را نشان داد، به این معنا كه دو تیر دروازه، فقط در یورو، چهار بار مانع از گلزنی وی شده‌اند. چهار ضربه‌ای كه هر‌كدام ارزش یك گل را داشت، به‌خصوص آن یكی، زمانی كه در حركت مدافع قوی‌ هیكل اهل جمهوری چك را دریبل زد و با چرخش توپ را به میله زد.

اسم‌كریس رونالدو كه می‌آید، خیلی‌ها ترش می‌كنند. او با گوشواره‌های گل میخی، موهای شبه‌نازی، شادی گل‌های غیرمتواضعانه و انتخاب یك مدل روسی به عنوان‌یار، به‌اندازه محبوبیت‌اش دشمن دارد. همین هم هست كه در هر ورزشگاهی، پشت هر توپ كه می‌ایستد، سوت و هو به آسمان است و البته یك فریاد آشنا: «مسی ... مسی!» اگر كریس رونالدو باشی، به فریادها جواب خواهی داد. امروز، رقابت رونالدو – مسی، جذاب‌ترین مسابقه چند دهه اخیر فوتبال را شكل داده است. آنها شمایلی از دو شكل متفاوت فوتبال‌اند. جانمایه‌ای از دو تفكر مختلف. آنها، روز اند و شب. سیاه و سپید. رئال و بارسا. حتی وقتی یك فصل رقابت به پایان رسیده باشد، مسی سه گل به برزیل می‌زند تا كریس بلافاصله با سه‌گل به هلند و چك بازی را مساوی كند. این دو سریع‌تری و مهیب‌ترین كورس دو نفره تاریخ را به راه انداخته‌اند. تحسین‌ها و فریادها، مخالف خوانی‌ها و دشنام‌ها، فعلا در انحصار این دو ست ؛ هست تا عصر مسی – رونالدو به پایان برسد و عنوان «بهترین» و جایزه «توپ طلا»، مدعی تازه‌ای پیدا كند.

*الكس فرگوسن می‌گوید: «وقتی او را به رئال مادرید فروختیم احساس كردیم، معامله پرسودی انجام داده‌ایم اما رونالدو در همان سال اول موازنه‌ این انتقال را به سود رئال كرد. حالا سه فصل از این جابه‌جایی بزرگ گذشته و رونالدو جزئی از تاریخ رئال است. ستاره‌ای با گل‌های‌خارق‌العاده، سنگین‌ترین شوت‌ها، بهترین پاس‌ها و سریع‌ترین فرارها.

*دنیای‌اطراف، كریس را به ستاره بودن تشویق می‌كنند اما او سعی كرده قهرمان باشد. یادمان باشد او جوان و ثروتمند و محبوب است اما در عین حال اراده‌ای وصف‌ناپذیر هم دارد. عاملی كه بخش مهمی از كامیابی‌های ورزشی اوست، اینكه چطور، مشخص نیست. كارلوس كی‌روش كه خیلی هم رونالدو را دوست ندارد، از بعدازظهری می‌گوید كه بته‌های فضای سبز مشرف به زمین تمرین یونایتد تكان می‌خوردند. این كریس بود كه بعد از تمرین خستگی‌ناپذیر، لابه‌لای درخت‌ها و بته‌ها می‌دوید تا آماده‌تر و بهتر باشد.

*پرتغال یا اسپانیا؟ من كریس رونالدو را انتخاب می‌كنم، به خصوص اگر به پست پیكه بخورد. «میگ میگ با گذر از این دیوار بلند به تاریخ گره خواهد خورد. البته كار مقابل هم تیمی‌های رئالی سخت‌تر از همیشه است، به خصوص كه دست دشمنان بارسایی هم در كار است !

JPEG Image