تبلیغات
+فوتبال - معلم فلسفه مورینیو: او یک نابغه است

+فوتبال

درباره وبلاگ


من طرفدار کریس رونالدو ام.ولی سعی کردم توی این وبلاگ خیلی یک طرفه مطلب ننویسم.امیدوارم از وبم خوشتون بیاد .دوباره سر بزن دوست من!

نویسندگان

نظر سنجی

کدام یک شایسته ی توپ طلاست؟آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

معلم فلسفه مورینیو: او یک نابغه است

مانوئل سرجیو، معلم فلسفه مورینیو، معتقد است شاگرد سابقش یک نابغه است و سرمربی فعلی رئال را یکی از بهترین مربیان حال حاضر دنیا معرفی کرد.

این سرمربی پرتغالی در 49 سالگی با قهرمانی در چهار لیگ مختلف اروپایی و کسب دو جام چمپیونزلیگ و یک قهرمانی در جام یوفا، یکی از موفق ترین مربیان تاریخ فوتبال محسوب می شود.

با این وجود او به خاطر جنگ های روانی اش با مربیان دیگر معمولا مورد انتقاد قرار می گیرد اما سرجیو اعلام کرد که به مورینیو کمک کرده تا بفهمد که فوتبال بیش از بازی دو تیم در زمین است.

او در گفتگو با نشریه آ.اس گفت:" مورینیو می خواست بفهمد که فوتبال تنها یک فعالیت فیزیکی نیست بلکه چیزهای زیاد دیگری نیز هست؛ این در واقع یک فعالیت انسانی است.

او برای درک فوتبال  نه تنها در مورد اتفاقات درون زمین، بلکه باید چیزهای زیادی در مورد وجود انسان بداند؛ او متوجه شد که برای رسیدن به موفقیت باید آنچه در پس زمینه فوتبال اتفاق می افتد را درک کند.
او می داند که چطور تیمش را با ارزش ها، هدایت کند. او بازیکنانش را نه تنها از نظر فیزیکی، که از نظر ذهنی نیز آماده می کند؛ به همین دلیل آنها می دانند که چطور باید بازی کنند.
آشکار است که نابغه ای مانند او مورد انتقاد قرار می گیرد. رقبا شرایط سختی در رقابت با او دارند زیرا او فراتر از فوتبال رفته و بالاتر از مربیان دیگر قرار دارد.

تیم پورتوی او با دو یا سه شیوه مختلف بازی می کرد. درک نوابغ دشوار است."

مورینیو معمولا با مربیانی مانند مارسلو بیلسا و مانوئل پیگرینی مقایسه می شود اما سرجیو معتقد است مورینیو مربی بهتری است.

" مورینیو نسبت به این دو از قدرت رهبری بالاتری برخوردار است. بیلسا و پیگیرینی مربیان خوبی هستند اما مورینیو یک نابغه است. این دو مربی های معمولی فوتبال هستند."

JPEG Image